53. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

18.02.2011 Celý región

HKm Zvolen - HK Poprad 9:2 (3:0, 5:0, 1:2)
Góly: 2. Méry (M. Trochta), 7. L. Čierny (Hraško, Michal Chovan), 9. V. Škoda (M. Jurík, Otčenáš), 33. P. Barinka (Méry, J. Valach), 35. Ďaloga (L. Jurík, V. Baláž), 35. M. Trochta, 40. Kučný (V. Baláž), 40. P. Barinka (M. Trochta), 48. V. Baláž (Ďaloga, T. Bokroš) - 47. Škovira (Wanvig, D. Brejčák), 57. Wanvig (Rogers, Škovira)
Vylúčení: 5:5 na 2 min
presilovky: 1:1
oslabenia: 2:0
rozhodovali: Jonák - J. Jankovič, Šefčík
1420 divákov

Zostavy:
Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Hraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Kučný - Zuzin, P. Pucher, Michal Chovan - V. Baláž, L. Jurík, Kovář - P. Barinka, M. Trochta, Méry - V. Škoda, M. Jurík, Otčenáš
Poprad: Lipovský (35. - 40. Melicherčík) - Rogers, D. Brejčák, Kledrowetz, Kasík, Kramár, Bednár, Reitmayer - Škovira, P. Svitana, Wanvig - Kuľha, J. Klouda, Kopecký - A. Lapšanský, Takáč, Rapáč - Huszárik, Marušiak, Pospíšil

Po treťom góle si tréner Jaško zobral oddychový čas, po šiestom sa nechal v bránke vystriedať Lipovský za Melicherčíka a po ôsmom v 40. min sa začala rysovať desiatka a veľká hanba pre Popradčanov. Aj keď im v podstate o body nešlo a tabuľkovo im nič nehrozilo, takúto hanbu pre svoj klub si nemali dovoliť. Od 33. do 35. min inkasovali hostia trikrát, piaty gól od šiesteho delilo 37 sekúnd, siedmy od ôsmeho dokonca 12 sekúnd, keď oba strelili domáci v oslabení. A ponúkol sa aj ďalší zaujímavý moment, v 35. min padol vlastný gól, obranca Malina ponúkal puk brankárovi Lipovskému tak nešťastne, že sa došmýkal do siete a rozhodcovia ho pripísali Trochtovi. Domáci vedení novým trénerom Škrakom do otvorenej obrany hostí prenikali ako nôž maslom, v súbojom sa nehralo do tela, kombinovalo sa gavaliersky bez tvrdšieho kontaktu a vyrábala chyba za chybou. Tatranskí 'kamzíci' na ľade neskákali, len sa tak bezkrvne plazili, mladá juniorská krv, ktorá mala nahradiť skúsenú, dostatočne nezabojovala a odovzdala sa svojmu osudu. Do tretej tretiny nastúpil opäť brankár Lipovský, určite s úmyslom nedopriať domácim desať a musel si dať pozor aj na zranenie, pretože Melicherčík nebol ani na striedačke. Čisté konto si zbabral v 47. min Škrečko, Škovira z ťažkého uhla našiel medzeru, no zapôsobilo to len ako výkrík zúfalstva, najmä keď o 40 sekúnd neskôr po nahrávke cez celé klzisko od Ďalogu zakončil Baláž samostatný nájazd deviatym domácim gólom. Vytúžená desiatka nakoniec nepadla, sebavedomie sa však Zvolenčanom pred play off po streleckých hodoch pozdvihlo, aj keď v oslabení ešte raz vyťahovali puk z bránky po delovke Wanviga v 57. min.

HC Košice - HK 36 Skalica 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 19. Marcel Haščák (Martin Frolík, P. Huba), 25. Martin Frolík (Deyl, M. Šterbák), 43. S. Gron (J. Tabaček, Fabuš), 49. Zálešák (Homer, P. Bartoš), 56. Martin Frolík (Fabuš) - 12. Holovič

Zostavy:
Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Grman, Šeda, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Pašek - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Fabuš, Zálešák, Jenčík - Marcel Haščák, Martin Frolík, P. Huba
Skalica: Lakosil - Škadra, Gründling, Jankovič, Kloz, Gula, P. Kumstát, Jaborník, M. Školiak - Kutálek, T. Mikúš, T. Višňovský - Obdržálek, R. Jarolín, R. Konečný - J. Jurík, Lantoš, Mikušovič - Holovič, Šátek

HC Slovan Bratislava - HC 05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly: 29. D. Skokan (Frühauf, Cartelli), 45. D. Skokan (Cartelli, Uram), 47. Richard Huna (J. Kováčik, L. Hudáček) - 41. Vizváry (Cebák, M. Hudec), 60. Cebák (Tománek, M. Hudec)
Vylúčení: 4:7 na 2 min
presilovky: 2:2
rozhodovali: P. Grečko - Brath, Výleta
2851 divákov

Zostavy:
Slovan: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Štajnoch, Jendek, Bohunický - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - A. Nedorost, Lipiansky, Uram - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - D. Skokan, Kapuš, Preisinger
Banská Bystrica: Fedor - Cebák, Vizváry, Kolba, Vantroba, Kubka, Biro - Tománek, M. Hudec, Ján Sýkora - Weissmann, Paľov, Hvila - Rumpel, Češík, Kútny - Koval, Petro, Bendík

Prvej strely na bránu sa 2851 divákov dočkalo až po vyše dvoch minútach, keď hosťujúceho Fedora preveril z medzikružia Róbert Huna. Hráči sa dostali do tempa až v polovici úvodného dejstva a gólmani až vtedy začali mať plné ruky práce. Niekoľko vyložených príležitostí v podaní oboch tímov však zostalo nevyužitých a mužstvá schádzali do kabín za bezgólového stavu.
Na začiatku druhej tretiny sa tempo zápasu vrátilo do starých koľají a hra sa odvíjala predovšetkým v strednom pásme s ojedinelými ofenzívnymi výpadmi. Skóre stretnutia otvoril v 29. minúte v presilovej hre domáci Skokan, ktorý pomedzi Fedorove betóny dorazil strelu Frühauf od modrej čiary - 1:0. O pár sekúnd na to mohol náskok Slovana zvýšiť v úniku Hudáček, ale hosťujúci gólman jeho strelu zneškodnil. Sedemdesiatosem sekúnd pred druhou sirénou sa po naskočení z trestnej lavice rútil sám na Fedora aj Kováčik, no ani on neuspel.
Hneď v úvode tretej dvadsaťminútovky sa hosťom podarilo vyrovnať, keď vylúčenie Cartelliho zo záveru prostrednej časti potrestal Vizváry - 1:1. Radosť hostí však trvala iba štyri minúty, lebo v 45. minúte vrátil domácim vedenie svojim druhým gólom v zápase Skokan - 2:1. O necelú minútu viedol Slovan už 3:1, keď Kováčikovu krížnu prihrávku zužitkoval Richard Huna. V závere stretnutia Hvila nevyužil tutovku na strelenie kontaktného gólu a hoci 45 sekúnd pred koncom upravil stav na konečných 3:2 v presilovke Cebák, na víťazstve Slovana to už nič nezmenilo.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Góly: 4. Stupka (Heš, Rataj), 27. Stupka (Petruška), 55. Smotrila (Juraj Faith) - 10. Gašparovič (Bolf, Tybor), 13. Gašparovič (R. Tvrdoň), 18. Mikula (P. Kopecký, Martin Chovan), 41. Tybor (R. Tvrdoň, Hruška), 53. P. Kopecký (Mikula, Martin Chovan)
Vylúčení: 2:4 na 2 min
presilovky: 0:2
oslabenia: 0:1
rozhodovali: D. Konc - Bundil, Navrátek
858 divákov

Zostavy:
Žilina: M. Laco - Rúfus, Dlouhý, Devečka, Milovanovič, Krčula, Heš, Ďurkech, Leško - Hájnik, Hreus, M. Kokavec - V. Nemec, Juraj Faith, Smotrila - Petruška, I. Rataj, Stupka - Valášek, T. Troliga, Drevenák
Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, Hruška, Bolf, Martin Chovan, S. Tomko, Jarábek, Trefný - Ružička, M. Daňo, Blatný - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, P. Kopecký, Jánoš - M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry

HK Nitra - MHC Mountfield 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)
Góly: 7. Korhoň (T. Chrenko, Podstavek), 19. Michal Novák (Marek Slovák), 28. S. Saliji, 30. G. Saliji (M. Štefanka, Ďurák), 31. A. Podstavek (Korhoň), 36. H. Ručkay (G. Saliji), 52. Michal Novák (T. Chrenko, Podstavek) - 22. A. Novotný (M. Beran), 42. Macejka (A. Novotný, M. Beran), 45. Themár (Klepáč)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: T. Chrenko (Nitra) 10 min za napadnutie hlavy a krku, Michal Novák (Nitra) 10 min. za nešp. správanie, Markovič (MHC) 10 min + DKZ za nešp. správanie
presilovky: 2:3
rozhodovali: Baluška - Kubuš, T. Orolin, Horínek